ورود
 
Untitled Document
Untitled Document
 

محله نوید نجف آباد

محله نوید  به مساحت تقریبا 2 هکتار از محدوده بافت فرسوده مصوب شهر نجف آباد می باشد که در مجاورت خیابان امام خمینی و همچنین خیابان قدس قرار گرفته است. این محدوده شامل 79 پلاک مسکونی و 20 پلاک تجاری است.

طرح تفکیک مجدد اراضی در محله نوید برای محدوده ای به مساحت 6000 مترمربع شامل 26 پلاک مسکونی که در مجاورت خیابان قدس می باشد، تبیین گردیده است.

بررسی وضعیت کالبدی این محله و وضعیت اجتماعی - اقتصادی این بخش نشان می دهد که از پلاک های مسکونی موجود 30درصد مسکونی مخروبه و خالی از سکنه بوده و 62درصد مسکونی قدیمی می باشد که اکثراً دارای ساکنین با تابعیت غیر ایرانی است و مابقی پلاک ها نوساز و زمین های بایر است.

در این محله با توجه به شرایط ساختاری موجود و همچنین آمادگی ساکنین جهت مشارکت در نوسازی محلی، طرح تفکیک مجدد اراضی با هدف تامین سرانه خدمات عمومی و تامین زیر ساخت های شهری و متعاقبا ایجاد ارزش افزوده زمین، مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته است.

در این راستا اقدامات اولیه جهت تشکیل دفتر محلی و انجام عملیات نقشه برداری که شامل نقشه برداری حدود پلاک ها، کد ارتفاعی گذرها و حدود بلوک های طراحی شده است و نیز جمع آوری مدارک ثبتی صورت گرفت.

درخواست تشکیل شرکت تعاونی محلی، با برگزاری جلسه با اداره تعاون مطرح گردید که منجر به تنظیم اساسنامه تعاونی مذکور و تصویب و ابلاغ آن توسط اداره تعاون شد.

لازم به ذکر است که در کلیه ی مراحل اجرای پروژه، اطلاع رسانی به مالکین در خصوص طرح با برگزاری جلسات انفرادی و عمومی انجام شد که جلسات انفرادی حدود 300 ساعت و جلسات عمومی حدود 20 ساعت به طول انجامید. در همین راستا، جلساتی در خصوص نحوه ارزش گذاری پلاک ها قبل و بعد از اجرای پروژه با کارشناسان و مالکین برگزار گردید. بر مبنای مذاکرات مکرر، طرح تغییر کاربری و تفکیک مجدد اراضی که قبلاً مورد تایید مالکین قرار گرفته بود در کمیسیون ماده 5 مطرح و به تصویب رسید.

با تصویب این طرح و انتقال اسناد توسط مالکین به شرکت تعاونی، انجام مراحل تجمیع و تفکیک مجدد صورت گرفت. بر این اساس قراردادهای واگذاری زمین توسط شرکت تعاونی مطابق با طرح تفکیکی مصوب تنظیم و ابلاغ گردید.

آغاز عملیات اجرایی این پروژه با پرداخت وام ودیعه مسکن و تخلیه و تخریب حدوداً 70درصد از پلاک های موجود صورت گرفت.

برنامه ریزی های لازم جهت اصلاح شبکه تاسیسات شهری با تنظیم و انعقاد تفاهم نامه هایی بین شهرداری نجف آباد، سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری نجف آباد، سازمان های تاسیسات شهری و شرکت عمران و بهسازی شهری ایران صورت گرفته است.

در روند اجرای این پروژه، آماده سازی معابر و اصلاح شبکه تاسیسات انجام و طرح های معماری آماده گردید.

 

 

يكشنبه 06 خرداد ماه 1403
 
Untitled Document

پیامرسان ایتا و روبیکا

09336688563

Copyright شركت عمران و مسكن سازان استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا