ورود
 
Untitled Document
Untitled Document
 
Untitled Document

نشریه شهرسازی و معماری هفت شهر اصفهان

صاحب امتیاز: شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، مدیر مسئول: احمدصادقی، سردبیر: حمیدرضا سپهری، مدیراجرایی: شرکت عمران و مسکن سازان منطقه مرکزی (استان اصفهان)، توزیع نشریه: روابط عمومی
چندسالی است که نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهری در دستور کار مدیران و مسوولان مملکتی قرار گرفته است تا در پی راه حل مناسبی در جهت کارآمدتر شدن فضاهای شهری و نوسازی و بهسازی محدوده های بافت های فرسوده برآمده، اقدامات لازم و همفکری و تعامل مناسب صورت پذیرد.
اصفهان به عنوان مهد فرهنگ و هنر از اولین شهرهایی بوده است که احیا و نوسازی بافت فرسوده را بیش از دو دهه پیش شروع کرده است. ارگان های مختلفی از جمله شهرداری، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت مسکن و شهرسازی هرکدام جداگانه به این مهم پرداخته اند و وزارت مسکن و شهرسازی در قالب شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران و توسط شرکت های عمران و مسکن سازان استان به امر احیا و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری اقدام نموده است. در ده سال گذشته این شرکت دستاوردهای مهمی جهت احیا و نوسازی بافت های فرسوده در بخش مرمت و احیا خانه های تاریخی و تغییر کاربری آنها، ساماندهی محورهای تاریخی، نوسازی و اجرای الگوهای مناسب بافت فرسوده انجام داده است اما آنچه انجام گرفته ناچیز است.کارهای خردی که بصورت تک پروژه ای در سطح بافت های فرسوده انجام گرفته است پاسخگوی این نیاز نیست.
به هرحال باززنده سازی بافت های فرسوده، نیاز به همکاری و مساعدت همه ارگان ها اعم از دولتی و غیر دولتی و خود مردم دارد و این امر با هماهنگ کردن، همراهی و همدلی همه دست اندرکاران، امری تحقق یافتنی است. امید است با تدوین سند راهبردی بهسازی و تجدید حیات بافت های فرسوده شهری بتوان گام های موثری در جهت تعالی نوسازی و احیای محدوده هائی از شهر که فراموش شده و مخروبه گردیده اند برداریم.
مقالات و اقدامات انجام شده و برنامه های پژوهشی در دست اقدام که در این شماره نشریه به چاپ رسیده به نوعی سیر تکوین بخشی از فعالیت های انجام شده و در شرف انجام در بافت فرسوده استان اصفهان را نمایان می شازد که امید است راهگشای دست اندرکاران در این عرصه در کل کشور قرار گرفته و به نقد کشیده شود.
قیمت این نشریه 30000 ریال می باشد.

جمعه 04 اسفند ماه 1402
 
Untitled Document

پیامرسان ایتا و روبیکا

09336688563

Copyright شركت عمران و مسكن سازان استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا