ورود
 
Untitled Document
Untitled Document
 

قلعه تاریخی مورچه خورت (دروازه ورودی به پایتخت کهن ایران)

محمدرضا منوچهری راوری، شرکت عمران و مسکن سازان منطقه مرکزی، ناشر: سمیرا، چاپ نخست فروردین 1388

این کتاب مصور در 143 صفحه در قطع رحلی اولین کتاب منتشر شده توسط شرکت عمران و مسکن سازان منطقه مرکزی است که پس از معرفی منطقه و روستای مورچه خورت به شناخت منطقه و قلعه تاریخی مورچه خورت با پلان ها و عکس های موجود می پردازد.

روستای مورچه خورت در 45 کیلومتری شمال اصفهان بر سر راه اصفهان به تهران واقع شده است. در اکثر منابع و مأخذ مورچه خورت را بخشی قدیمی با دیرینگی قابل توجهی معرفی کرده است اما بیشتر شهرت آن به خاطر جنگی است که طی آن نادر شاه افشار در سال 1142 هجری قمری افغان ها را در این منطقه شکست داده و از کشور بیرون کرده است. این منطقه با توجه به موقعیت جغرافیایی (یک منزلی شهر اصفهان ) از طرفی به عنوان دروازه ورودی پایتخت کهن ایران ( اصفهان ) قلمداد می شود، و از طرفی آن را به عنوان " هزارتوی معماری ایران " می دانند.

این مجموعه تصاویر شامل عکس های کاروان سراها، قلعه ها، برج کبوتر، بافت تاریخی روستای مورچه خورت و همچنین معرفی کامل قلعه تاریخی مورچه خورت با پلان های مربوطه می باشد.

در پایان این کتاب نیز عکس هایی که توسط مهندس میردامادی در سال 1346 شمسی گرفته شده است قرار گرفته و صفحاتی برای توضیح این مجموعه به زبان انگلیسی آورده شده است.

قیمت این کتاب 300000 ریال می باشد.

جمعه 04 اسفند ماه 1402
 
Untitled Document

پیامرسان ایتا و روبیکا

09336688563

Copyright شركت عمران و مسكن سازان استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا